Standard Beagla

27.01.2009 21:09

FCI-Standard č. 161 / 24. 07. 2000/ GB

 

(fotografie pochází ze stránek animal-world.com)

ZEMĚ PŮVODU: Velká Británie

DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU: 24.06.1987.VYUŽITÍ: Honič. KLASIFIKACE F.C.I.: Skupina 6 Honiči, 
barváři a příbuzná plemena.

 Sekce 1.3 Malí honiči.

 S pracovní zkouškou.

 

CELKOVÝ VZHLED: Robustní, kompaktní pes, působící dojmem kvality, aniž by působil dojmem hrubosti.CHOVÁNÍ / TEMPERAMENT: Veselý pes určený původně k lovu především zajíců, jejichž stopu dokáže sledovat. Neohrožený, velmi činorodý, vytrvalý a cílevědomý. Bystrý, inteligentní a vyrovnané povahy. Laskavý a pohotový, bez známek agresivity nebo bázlivosti.HLAVA: Střední délky, silná, aniž by byla hrubá, u fenky jemnější, bez vrásek nebo záhybů na hlavě.LEBEČNÍ PARTIE:  

Mozkovna: Mírně klenutá, středně široká, s lehce naznačeným týlním hrbolem.

Stop: Výrazný; pokud možno přesně půlí vzdálenost mezi týlem a špičkou čenichu.OBLIČEJOVÁ PARTIE:  

Nosní houba: Široká, přednostně černá, ale u psů se světlejším zbarvením je přípustná i slabší pigmentace. Široce otevřené nozdry.

Tlama: Není špičatá.

Pysky: Přiměřeně převislé.

Čelisti / zuby: Čelisti silné, s dokonalým, pravidelným a kompletním nůžkovým skusem, tj. horní řezáky těsně překrývají dolní řezáky a jsou posazeny v čelistech kolmo.

Oči: Tmavě hnědé nebo oříškově hnědé, dosti velké, nejsou ani hluboce uložené, ani vystouplé, poměrně daleko od sebe posazené, s mírným, milým výrazem.

Uši: Dlouhé, na špičkách zaoblené. Natažené dopředu sahají téměř ke konci čenichu. Nízko nasazené, jemné, nesené visící a ladně přiléhající k lícím.KRK: Dostatečně dlouhý, umožňující psovi snadnou práci na stopě s nízkým nosem, lehce klenutý, s volnější kůží na hrdle.TRUP:  

Horní linie: Rovná a vodorovná.

Bedra: Krátká, dobře vyvážená. Bedra silná a pružná.

Hrudník: Dosahuje až pod úroveň loktů. Žebra dobře klenutá a dosahující daleko dozadu.

Břicho: Není přehnaně vtažené.

 

OCAS: Silný, střední délky. Vysoko nasazený, nesený vesele, nikoli však stočený nad hřbet ani od kořene nesměřuje kupředu. Dobře osrstěný zejména na spodní straně.KONČETINY:HRUDNÍ KONČETINY: Hrudní končetiny rovné, umístěné správně pod psem, dobré substance, s kulatými kostmi, směrem k tlapám se nezužují.

Plece: Dobře skloněné dozadu, ne přehnaně těžké.

Lokty: Pevné, nejsou vtočené dovnitř ani vytočené ven. Výška k lokti odpovídá zhruba polovině kohoutkové výšky.

Zápěstí: Krátká.PÁNEVNÍ KONČETINY:  

Stehna: Svalnatá.

Kolena: dobře zaúhlená.

Hlezna: Pevná, nízko postavená a navzájem rovnoběžná.TLAPY: Pevné a dobře uzavřené. Prsty klenuté a opatřené silnými polštářky. Ne zaječí tlapky. Drápy krátké.CHODY/POHYB: Rovný hřbet, bez známek vlnění. Dlouhý krok je volný, dosahuje rovně daleko dopředu bez nadměrně vysoké akce; Hnací impuls vychází z pánevních končetin. Pohyb pánevních končetin by neměl být úzký, hrudní končetiny nepádlují ani se nekříží.  OSRSTĚNÍSRST: Krátká, hustá a odolná proti počasí.BARVA: Jakákoliv barva uznaná pro honiče s výjimkou játrové. Špička ocasu bílá.VELIKOST:  

Požadovaná minimální kohoutková výška je 33 cm (13").

Požadovaná maximální kohoutková výška je 40 cm (16").  VADY: Každá odchylka od výše jmenovaných bodů se musí posuzovat jako vada, jejíž hodnocení musí být v přesném poměru k jejímu stupni závažnosti a k jejímu vlivu na celkový zdravotní stav a pohodu psaDiskvalifikován musí být každý pes, u kterého se zřetelně projevují fyzické abnormality nebo poruchy chování.Poznámka: psi musí vykazovat dvě viditelně normálně vyvinutá varlata, nacházející se zcela v šourku.
 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode