Mexa

Mexa
Datum narození: 14.6.2004
Plemeno: Skorobígl
Rodiče: Otec: pravděpodobně bígl
            Matka: pravděpodobně kříženec bígla a jezevčíka
Zkoušky: A1, splněn přestup do A2

Sourozenci: neznámí

K Mexe jsme se dostali vlastně úplnou náhodou. Je to můj první pes, můj první pokusný králík. A hned jsme na to dojeli...:-)
První ranou byla absolutně šílená socializace u pana množitele, od kterého ji máme. Místo zvědavého štěňátka, které jsem po příjezdu z Rakouska čekala doma, mě "uvítalo" malé, klepající se vyzáblé štěně s nafouklým bříškem plných škrkavek, schoulené v pelíšku... Jak jsem se později dozvěděla, do pelechu ji musela donést mamka, jelikož po příchodu se štěně svalilo na bok a odmítalo cokoliv dělat, kromě projevů strachu.
Následovala koupel, odblešování, odčervování, doplňování očkování, shánění mezinárodního očkovacího průkazu místo toho kusu kartónu, co jsme dostali od množitele atd. atd... 
Štěně dlouho nebylo schopno ani jít samo do vedlejší místnosti - bála se. Ani za pamlsky, ani za hračkou... Pouze za námi. Venčení mohlo probíhat pouze na dvorku, stejně tak i první seznamování se psy... A to pouze se psy z baráku. Jakmile jsme vylezli na ulici, opět se opakovala scéna štěně nehejbající se, zato urputně se klepající na místě. Týdny plynuly, Mexinka se rozkoukávala a už to bylo o 100% lepší. Její nejlepší psí kamarádkou byla dvacetikilová kříženkyně dalmatina, kterou drtila neuvěřitelným způsobem na dvoukilové štěňátko... Auta jsme po delší době zvládli, psy jsme zvládli, motorky jsme zvládli, davy lidí taktéž. Bohužel, do teď bojujeme se strachem z mužů... Zvláštní shoda náhod, vzhledem k tomu, že "chovatel" byl chlap, že?
Na podzim 2005 jí byla diagnostikována luxace pately 2. stupně, půl roku na to nevyvinuté spodní slzní kanálky (z toho důvodu jí dost příšerným způsobem teče z očí), neustále také bojujeme s pořád se vracejícími záněty uší a análních žlázek... Prostě "čistokrevný bígl bez PP" jak má být :-))) 

Věnujeme se agility už druhým rokem, ale díky neustálým zdravotním komplikacím jsme zatím moc spolu nepokročily, máme splněnou teprve zkoušku A1, od března 09 přestupujeme do A2. Stejně běháme jen pro radost, nesmím ji příliš přetěžovat... Ale úspěchy by nás neurazily:-)

 


 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode