Bernard

Bernard není oficiálně můj, ale dělím se o něj s mým přítelem, pomáhám Bernieho cvičit, vychovávat a hlídat. A u nás to zná jako vlastní packy:-)

foto Pes Jíra, 11.10.08 (www.lassie.cz)

 

Bernard
Předpokládané datum narození: únor 2008 (přidělené - 14.2.08)
Matka: Německý ovčák   Otec: Německý ohař
Místo narození: Židovice (u Roudnice n/L)
Původní majitelé: jakýsi spoluobčané tmavší pleti
Nynější majitel: Vilém Říha, od 20.srpna 2008
Sourozenci: neznámí


17.8.2008 se ke mně dostal další zachráněný pes.
Byl zachráněn od milé rodinky cikánů, kde ho otec mlátil, matka ignorovala a parchanťata kopala. Pejsek byl začervený, měl silný průjem a krvavou skvrnu na oku (nejspíše od uhození). Byl 5 měsíců přivázán na 1,5 metru dlouhém řetězu, od svých tří měsíců. Datum narození jsem zvolila 14.2.08' (Mexa i Kidd jsou 14., tak aby se mi to dobře pamatovalo:))
Na Bernardovi se to projevuje svým vlastním způsobem, sám od sebe leží a začne jen tak štěkat, jakékoliv sousto doma či venku mu neunikne, když je doma sám, velice truchlí a dělá bordel. Je vidět, že se k nám dostal v době své puberty a to v jejím rozkvětu. Jeden by až řekl, že si neváží toho, co pro něj děláme:-) Ale pes je to opravdu chytrý, až vyčůraný, s nevyčerpatelným zdrojem energie - takové větší perpetuum mobile. Pomalu ale jistě výškově překonal Kidda, váhově jsou na tom obdobně, zato povahově se spíše pomexil, slyší spíše to, co chce, ale jakmile je v ruce pamlsek, slyší absolutně perfektně vše. 
Osobně si troufám tvrdit, že tenhle pes by byl výcvikářským oříškem pro kdejakého profesionála z tohoto oboru, ale já už na něj něco vymyslím a uvidíme, kdo nakonec koho převeze. 
K Vánocům Bernard dostal tažný postroj po husky, dárek se zdvořilým poděkováním přijal a je na něm vidět, že si ho i užívá, tahání je jeho smyslem života, jak předvádí i na obojku s vodítkem, na postroji si ho plně užívá a beztrestně:-) Přibližně za půl roku začne běhat u kola - snad ho to dokáže unavit, aspoň na hodinku, to by bylo zvláště pro jeho majitele naprostý úspěch a pro zařízení bytu také. 
Jestli budou i nějaké kynologické úspěchy, to se ještě uvidí. Tak jako tak, nějak svoji přemíru energie vybouřit bude muset, ale rozhodně to není pes na přesnost a perfektní provedení cviků. Ale kdo ví, co bude, až se trochu uklidní. :-)
  

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode